fredag, september 28, 2007

Uuuaaahhh...

Fan va skönt att kunna sträcka på sig och tagga ner lite efter en riktigt hård vecka... Ni som läser min blogg har ju hört att jag firat småsegrar hela veckan och idag kom det ytterligare några. En förlust också dock, då jag tvingades skjuta på ett utskick som skulle göras idag till måndag morgon.

Men som de andra här på firman sa, "Man är mer mottaglig för att mail innan lunch en måndag, än kl 16.00 en fredag" ... och ja det stämmer nog. Men en liten förlust är det iaf.. Var ju inställd på att skicka idag.

Igår satt jag och Eric kvar till kl 21.00 och tokjobbade. Kom på att vi hade lite bira kvar i kylen sen vår öppethuskväll så det blev två bira i var. Eric blev lite lullig och jag satt mest och garvade åt han. Fick iaf stört mycket gjort och idag har det mest varit finpill innan vi presenterade det vi tycker vara en "färdig" produkt. Version 1 såklart, det kommer ju så mycket mer.

Bira ja... idag lär det bli några till för DonTomaso ringde precis och mumlade om afterwork så vaffan, klart man hakar på! Malin är i stan och shoppar lite också så tänkte hinna säga hej till henne innan hon drar tillbaka till Uppsala ikväll. Inte hela världen dock, hon kommer ju tillbaka imorgon - men man vill ju träffas så mycket som möjligt såklart... en kram och en kyss kan man leva länge på :D

Ikväll sen så tänkte jag dra ner och överraska Mille på Vanilla och fira han på tolvslaget. Planen är att beställa in tio järn som han får betala och säga "GRATTIIISSS BRUUUCH!!" kommer bli nice... Eftersom jag vet att han är en flitig läsare av min blogg förväntar jag mig nu:

a) 10 alkoholfria järn.
b) 10 av de äckligaste järn jag någonsin druckit.
c) 10 järn?

Alternativ b) täcker jag snabbt upp genom att dela dem med honom...

Aja... vi får se! Får se om Darwin & Backwall lirar också som utlovat på inbjudan... jag har mina misstankar. hehe... om de gör det så blir det 10 shots till!

Ses ikväll... eller inte

0 Kommentarer:

Skicka en kommentar