
I lördags höll jag och DonTomaso hov på Sturecompagniet igen och gosse vilket jävla drag det var. Jag hade en klump i magenförsta timmen mellan 22-23 för att det var så lite folk och tänkte på helgen innan när det bara va mest turister. Men vid 24 när vi började spela ordentligt då jävlar fyllde det på! Klockan ett var det smockat på dansgolvet, på V, i Holgers bar och i "vippen" var alla bord upptagna.
Det var med andra ord ett sjukt drag!
DonTomaso gjorde dessutom i min mening ett helt felfritt sett med en hel del tunga låtar som han i vanliga fall inte droppar... Vad sägs om "555" t ex? Sånna tunga grejjer brukar ju bara jag lägga sista timmen typ. Han körde den i sitt andra set... då var väl klockan kvart över ett typ haha! Då hajjar ni vilket tryck det var. Jag själv gjorde faktiskt ett helt gäng skitmixar, men jag skyller på att jag var för nykter haha
Efter Sture drog jag till Whiteroom där Tommie firade sin födelsedag. Jag hade bokat ett bord till dom och de drog dit efter att ha käkat middag i Uppsala. Jävligt kul att se dem på Whiteroom faktiskt... trots att Sabbe envisades med att springa omkring och säga "Vad är det för speciellt med det här stället då?" till mig hela tiden... Ja jag vet inte... vad hade du förväntat dig?
Några glas champagne senare så drog man hem... somnade på soffan som vanligt.
På söndagen kom Malin hit och vi kollade på I am Legend med Will Smith och käkade massa godsaker. Skinkor, korvar, mozarella, körsbärstomater och brie. Mums... Denna gång orkade vi inte beställa på Il Conte, utan stack till affären och köpte själva. Efter filmen slog vi om till TVn och där började precis filmen Hulk. Mot slutet kunde jag inte hålla ögonen öppna så vi stängde av och hoppade i säng.
Nu är det alltså nyårsafton och vi ska ut till Foresta på lidingö och fira. Jag, DT och en trummis kommer stå för underhållningen på denna fest som Champagne Mignon arrangerar. 800 personer och de flesta kommer dessutom bo kvar på hotellet så festen kommer nog hålla på en bra bit in på småtimmarna... eller rättare sagt de stora timmarna... Hotellfester är BÄST!
Från mig till Er alla - Ett riktigt gott nytt år!

































